Powerlogy

Sociálna zodpovednosť a maximálna transparentnosť
Nemenej dôležitá je pre nás aj sociálna zodpovednosť a transparentnosť. Stojíme si za tým, že nemáme čo skrývať, a dokonca radi pozveme kohokoľvek nazrieť do výroby. Tú sa snažíme zabezpečiť lokálne, viac ako 90 % realizujeme na Slovensku a Českej Republike.

1. Pôvod surovín
Väčšina surovín, ktoré využívame, sú v BIO kvalite (viac v časti BIO certifikácia). Potrpíme si na kvalite vstupných surovín, ktorá musí byť prvotriedna. Pôvod každej suroviny obsiahnutej v jednotlivých produktoch nájdete na našej webstránke pri popise zloženia jednotlivých produktov.

2. Výroba produktov
Výrobu produktov pre nás zabezpečujú naši partneri. Powerlogy nevlastní žiadne výrobné závody ani stroje. Tak, ako nám záleží na kvalite surovín, nám záleží aj na kvalite ich spracovania.

Všetky naše produkty sa vyrábajú a plnia na Slovensku okrem Granoly, MCT olejov a Ghee. Je to z dôvodu, že pri týchto produktoch sme zatiaľ nenašli slovenského producenta, ktorý by bol schopný zabezpečiť dostatočnú kvalitu. Granola sa pre nás vyrába v ČR a producenta Ghee perfektnej kvality sme objavili v Slovinsku.
Výrobným procesom minimalizujeme dopad na životné prostredie v rámci BRC certifikácie.

3. BIO certifikácia
Väčšina našich produktov sa môže hrdiť označením BIO, ktoré na základe legislatívy prideľuje spoločnosť Naturalis. Niektoré ingrediencie v BIO kvalite nemáme, pretože buď jednoducho nie sú dostupné, alebo sú natoľko cenovo nerentabilné, že sme v rámci pomeru cena/kvalita uprednostnili suroviny bez BIO kvality. To však neznamená, že sú nekvalitnejšie, skôr že nami vybraný dodavateľ nepožiadal o certifikáciu. Za kvalitou všetkých surovín si nekompromisne stojíme.

4. Obaly a doprava
Obaly pre jednotlivé produkty, biologická odbúrateľnosť
Využívame dva typy obalov a to sklo v kombinácii s kovovými viečkami a plastovými etiketami a plastové, plne recyklovateľné vrecúška. V minulosti sme využívali papierové etikety, no zohľadnili sme požiadavky zákazníkov, ktorí chceli pohárom nájsť v domácnosti aj ďalšie využitia. Preto sme etikety zamenili za plastové, ktoré sa dajú jednoducho odlepiť a sú plne recyklovateľné. Okrem skla a viečok pochádzajú všetky naše obaly a etikety od slovenských výrobcov. Naším snom je mať všetky obaly plne biologicky odbúrateľné, avšak v súčasnosti neevidujeme možnosť takýchto obalov pri zachovaní rozumnej ceny produktov. Zároveň sa chystáme spustiť predaj produktov bezobalovou formou na našej bratislavskej prevádzke Powerlogy space&coffee.

Balenie zásielok
V roku 2018 sme vymenili plastové výplne zásielok za papierové. Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi množstvom spotrebovaného materiálu na balenie a prepravu a zabezpečením nerozbitnosti našich zásielok. Vzhľadom na to, že väčšina našich produktov je balená v skle, je to pre nás veľmi podstatné.

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Shopping cart
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0