Transdermálne magnézium

Home | Magnézium | Transdermálne magnézium
Transdermálne magnézium

Transdermálne magnézium

Čo to vlastne je ?

Užívanie magnézia cez našu pokožku (transdermálne) je veľmi účinná, dobre tolerovaná metóda, pri ktorej je horčík vstrebávaný pokožkou.

Koža, najväčší orgán tela, má tri základné funkcie:

  • Regulácia teploty
  • Detoxikácia
  • Bariérová funkcia

K bariérovej funkcii pokožky je nutné dodať, že pokožka v skutočnosti nie je celkom nepriepustná. V skutočnosti mnohé látky prechádzajú do tela z vonkajšieho povrchu kože rovno do krvného obehu.

Ak chcete pochopiť ako to funguje, predstavte si pevnú tkaninu.  Z diaľky sa môže javiť ako nepriepustná, z blízka je skutočne veľmi pórovitá. Práve táto porézna povaha pokožky, s jej miliónmi malými otvormi, umožňuje na jednej strane potu a iným toxínom uniknúť, no zároveň umožňuje aj absorpciu niektorých látok do organizmu.

Pri potení naraz ovládate teplotu tela a prirodzene vylučujete toxíny cez kožu. Pokiaľ môžete  toxíny vylúčiť, môžete ich tiež vtiahnuť. Jedným z príkladov tohto javu je skutočnosť, že osoba, ktorá pravidelne používa dezodorant obsahujúci hliník, skutočne ukáže obsah hliníka v teste na stolicu alebo v moči.

Koža teda môže látky rovnako vylučovať aj prijímať. Ak prechádza látka z vnútorných vrstiev pokožky do lymfy, cievneho systému a následne do krvného obehu, hovoríme o transdermálnej absorpcii.

Jedna z látok schopných dobre sa vstrebávať cez pokožku je práve magnézium.

Horčík má zásadný význam pre normálnu funkciu svalov, absorpciu vápnika, produkciu energie a schopnosť telesnej detoxifikácie. Je to minerál, ktorý je zodpovedný za viac ako 300 enzymatických reakcií v tele. Tieto reakcie sú ďalej spojené s tisícmi ďalších. Organizmus s dostatkom horčíka bude silnejší, pružnejší a schopný lepšie odolávať fyzickému i emocionálnemu stresu. Prítomnosť dostatočného množstva magnézia je základným predpokladom pre zdravé fungovanie tela.

Shopping cart
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0